Karain - Fly In 2017

Havanın Kötü Olması Durumunda

Antalya, yılın her zamanında değişken miktar ve şiddette hava olaylarına ev sahipliği yapabilmektedir. Bu tür durumlarda, hatta ağır yağış ve rüzgar hadiselerinde, uçuşlu faaliyet bir süre aksayabilmektedir. Elbette öncelik emniyettir. Kötü hava şartları durumunda oluşacak program değişiklikleri ve uyarılar, bütün olası iletişim ortamlarından (facebook, twitter, web siteleri, telefonlar vs.) verilmektedir.

Eğer çok kötü hava şartlarının gelişme olasılığı gözleniyor veya bildiriliyorsa, 4-8 saatlik program bilgisi yayınlanır. Bu sırada, uçucu ve ziyaretçilerin gerekli emniyet önlemlerini almaları beklenir. Bunlar:

  • Rüzgarın etkisiyle savrulabilecek unsurların emniyete alınması,
  • CB durumunda elektrikli araçların güç kaynaklarından ayrılması,
  • Hava araçlarının bağlanması ve kontrol altında olması,
  • Ağır yağmur durumunda su akışlarının takip edilmesi ve sudan korunması gereken unsurların emniyete alınması gibi durumlardır.

Uçucular

Karain, bazen günün sıcaklık şartlarına da bağlı olarak rüzgar hamleleri üretebilmekte ve sürekli yüksek hızlı yan rüzgarlar olabilmektedir. Mümkün olduğunca, rüzgar bilgisi edinin ve iniş veya kalkışınızı doğru yönler için planlayın. Mutlaka yedek meydan seçimi yapın ve bu meydanlara uçuş için hazırlıklı olun.


Bu etkinliğin gerçekleşmesindeki katkılarından dolayı Antalya Kepez Belediyesi'ne ve Başkanları Hakan Tütüncü'ye teşekkürlerimizi sunarız.